1
     

 

  

 

Drogie  Siostry i Drodzy Bracia w Chrystusie.

  

w Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres intensywnego przygotowania do uroczystości paschalnych. Pascha oznacza pryzjście. Chrystus przesedł ze śmierci do życia; umarł za nasze grzechy aby nas doprowadzić do Boga. Jego droga powinna stać się także naszą drogą. Jak zatem On przeszedł ze śmierci do życia tak każdy chrześcijanin ma ustawicznie zadawać śmierć wszystkiemu co prowadzi do grzechu. Grzech bowiem ściąga karę Bożą i w konsekwencji niesie ze sobą śmierć. Nieżałujmy wysiłku by czynić dobro bo tylko w ten sposb łączymy się z Chrystusem.

Potop był nie tylko narzędziem kary za grzechy ludzi lecz rwnież drogą do oczyszczenia i ocalenia. Słowa Boże pouczają nas, w jaki sposb Bg w swoim miłosierdziu pośpieszył z pomocą calej ludzkości. W sakramęcie Chrztu doznaliśmy molosierdzia podobnie jak niegdyś Noe i jego rodzina. Starajmy się więc żyć w sposb godny dzieci Bożych. Rozpoczęliśmy okres czterdziestodniowego przygotowania do Wielkanocy w ktrym mamy pjść za przykładem i nauką Chrystusa.

   

                            Dzisiejsza Msza święta będzie ofiarowana za zmarłych.

W swoich modlitwach proszę pamiętać aby modlić się za chorych z Polskiej Misji Katolickiej: Zofię Salamon, Stanisławę Ziobro, Danutę Serafin i Jej rodzinę i innych z Polskiej Misji Katolickiej.

 

Obraz Bożego Miłosierdzia odwiedza polskie Rodziny. Proszę zgłosić, kto chce zabrać obraz do swojej Rodziny i kiedy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla nas Polakw. Możemy spędzić wsplnie czas z Jezusem, ktry obiecał przez Sr. Faustynie, że swoich czcicieli obdarzy swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami. Proszę podejść bardzo poważnie do tego pięknego nabożeństwa Bożego miłosierdzia.

 

      

   Dzisiejsza Msza święta będzie ofiarowana za zmarłych.   

 

Dnia 17 lutego 2024 roku będzie odprawiona Droha Krzyżowa a potem Msza święta o godzinie 19:00 o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Ks. Mariana i Ks. Grzegorza.  Bardzo serdecznie zapraszam.

 

Dnia 18 lutego 2024 roku Msza święta będzie odprawiona za zmarłych. Od tej niedzieli w okresie Wielkiego Postu będzie odprawione Nabożeństwo Gorzkich Żali o godzinie 07: 45 i następnie Msza święta.  

 

  Proszę ofiarować swoje modlitwy i cierpienia za pokj na świecie o ustanie wojny. Bowiem w kilku miejscach na naszej planecie są wojny, konflikty i cierpienie. Prośmy także o pokj w naszych sercach i sumieniach oraz deszcz.

 

    Program na Wielki Tydzień będzie podany.   

 

Można złożyć ofarę na kwiaty do Kościoła oraz na utrzymanie Kościoła Our Lady of Sorrows. .

 

Pamiętaj,aby modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Obowiązek budzeniapowołań ciąży na całej społeczności chrześcijańskiej, ktra winna gospełniać przede wszystkim przez życie w pełni chrześcijańskie.Najwięcej przysługi oddają w tym rodziny, ktre jeśli są ożywioneduchem wiary, miłości i pobożności, stają się jakby pierwszymseminarium; podobnie też i parafie, w ktrych bujnym życiureligijnym uczestniczą młodzi ludzie. Nauczyciele i wszyscy ci,ktrzy w jakikolwiek sposb zajmują się wychowaniem młodych ludzi,niech starają się tak urabiać powierzonych sobie młodych ludzi, abymogli sobie uświadomić powołanie oraz chętnie za nim podążyć. Wszyscy kapłani i siostry zakonne niech okazują jak największą gorliwość apostolską w budzeniu powołań. Wiele razy słyszałem, żejest wiele osb, ktre byłyby zainteresowane wspomagać seriminaria.My Salwatorianie mamy własne seminarium w Polsce koło Wrocławia.Byłoby wspaniale gdyby wielu z Was było zainteresowanych życiem,pracą i wspieraniem seminarium duchowym lub materialnym. Mamy dosyć dużo seminarzystw a koszt utrzymania i wykształcenia jest dosyć kosztowny. Jeśli byłbyś zainteresowany to otwrz na stronie PolskiejMisji Katolickiej infromacje: Seminarium. Po znalezieniu informacjimożesz się skontaktować i zaoferować pomoc jednorazową, roczną, miesięczną. Pieniądze wysłane idą na utrzymanie seminarium iwykształcenie. Wielu Salwatorianw pracuje w USA z Polakami i wielukontynentach a jak wiemy wszyscy zostali wysłani do pracy na NiwiePańskiej przez seminarium. I Ty możesz się przyczynić do wielkiegodzieła powołań kapłańskich i zakonnych.

 

     Przed rozpoczęciem Mszy św. w każdą niedzielę jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo proszę, aby przychodzić wcześniej i uczestniczyć w tej modlitwie.

 

Wzywam i zachęcam do modlitwy i ofiarowanie swoich cierpień o pokj na Ukrainie.

 

Proszę o gorącą modlitwę za przyddcw w Polsce i USA w obronę dzieci nienarodzonych. O ich opamiętanie i danie okazji do życia. Prośmy także o pokj.

 

Można złożyć ofarę na kwiaty na dekorację  kościoła .

Pragnę się podzielić wspaniałą wiadomością, że nasz założyciel O. Jordan dnia 15 maja 2021 roku został ogłoszony błogoslawionym. Jest to wielka radość do wszystkich Księzy i Siostr Salwatorianek. Za jego wstawiennictwem możemy wypraszać potrzebne łaski dla nas i do Zgromadzenia Księży Salwatorianow.

Zachęcam do modlitw za tych ktrzy wstąpili w sakrament małżeństwa, o umocninie i błogosławieństwo dla tych ktrzy planują lub przygotowywują się do sakramentu małżeństwa.

Informacje na temat Polskiego Konsulatu można znależć na Polskiej stronie internetowej. Kliknij tutaj.

Proszę ofiarować swoje modlitwy i cierpienia za pokj na świecie o ustanie wirusa. Bowiem w kilku miejscach na naszej planecie są wojny, konflikty i cierpienie. Prośmy także o pokj w naszych sercach i sumieniach.

Dom Polski Polish American Center. 2611 Mission Road, San Antonio, TX 78214. 210- 922-6277. Z
Polski Dom zachęca do wypożyczenia Sali na przyjęcia rodzinne, uroczystości lub z okazji innych uroczystości. Sala pomiećsi 250 osb. Link do wynajmu - Kliknij tutaj.
Po dalsze informacje proszę dzwonić pod numer: 210-922-6277 lub centerpolish@yahoo.com .

Mdlmy się szczeglnie za nas żyjących w USA, pokj, blogoslawieństwo w pracy, rodzinie, dzieci i młodzieży oraz za Polskę aby zapanowala zgoda, pokj, troskę o dobro dla naszej ojczyzny a nie własne interesy.

Pamiętaj, aby modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Obowiązek budzenia powołań ciąży na całej społeczności chrześcijańskiej, ktra winna go spełniać przede wszystkim przez życie w pełni chrześcijańskie. Najwięcej przysługi oddają w tym rodziny, ktre jeśli są ożywione duchem wiary, miłości i pobożności, stają się jakby pierwszym seminarium; podobnie też i parafie, w ktrych bujnym życiu religijnym uczestniczą młodzi ludzie. Nauczyciele i wszyscy ci, ktrzy w jakikolwiek sposb zajmują się wychowaniem młodych ludzi, niech starają się tak urabiać powierzonych sobie młodych ludzi, aby mogli sobie uświadomić powołanie oraz chętnie za nim podążyć. Wszyscy kapłani i siostry zakonne niech okazują jak największą gorliwość apostolską w budzeniu powołań. Wiele razy słyszałem, że jest wiele osb, ktre byłyby zainteresowane wspomagać seriminaria. My Salwatorianie mamy własne seminarium w Polsce koło Wrocławia. Byłoby wspaniale gdyby wielu z Was było zainteresowanych życiem, pracą i wspieraniem seminarium duchowym lub materialnym. Mamy dosyć dużo seminarzystw a koszt utrzymania i wykształcenia jest dosyć kosztowny. Jeśli byłbyś zainteresowany to otwrz na stronie Polskiej Misji Katolickiej infromacje: Seminarium. Po znalezieniu informacji możesz się skontaktować i zaoferować pomoc jednorazową, roczną, miesięczną. Pieniądze wysłane idą na utrzymanie seminarium i wykształcenie. Wielu Salwatorianw pracuje w USA z Polakami i wielu kontynentach a jak wiemy wszyscy zostali wysłani do pracy na Niwie Pańskiej przez seminarium. I Ty możesz się przyczynić do wielkiego dzieła powołań kapłańskich i zakonnych.

Witam wszystkich gości w Naszej Plskiej Misji Katolickiej.

Wszystkim ktorzy obchodzą swoje imieniny lub urodziny skaladam serdeczne życzenia: błogoslawieństwa od Boga samego i otwartości ludzkich serc.

Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę aby Chrystus mgł pomc i poblogosławić.

Przed rozpoczęciem Mszy św. w każdą niedzielę jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo proszę, aby przychodzić wcześniej i uczestniczyć w tej modlitwie.

Proszę bardzo aby do Kościoła się odpowiednio ubierać. Jest to nasze osobiste spotkanie z Bogiem i nasze spotkanie ze wsplnotą naszej polskiej Misji Katolickiej. Proszę bardzo aby nie rozmawiać i nie zalatwiać prywatnych interesw w Kościele. Jeśli jest taka potrzeba to będzie można spotykać się po Mszy świętej

Proszę bardzo, aby powstrzymać się od prac w niedziele. Jak słyszę wielu dalej pracuje w niedzielę i przez to przekracza przykazania Boże i zarazem daje zły przykład dla swoich dzieci, młodzieży i otoczenia.

Proszę pamiętać o odpowiedzialności za drugiego człowieka zwłaszcza za kogoś kto potrzebuje sakramentw świętych czy innej posługi. Wtedy zapraszasz Jezusa Chrystusa do osoby potrzebującej pojednania i pogłębienia wiary. Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę, aby Chrystus mgł pomc i poblogosławić.

Znasz wielu ludzi, ktrzy mieszkają obok ciebie lub wiesz, że potrzebują twojej pomocy materialnej lub duchowej pamiętaj, aby im pomc. Pomagając innym pomagasz samemu sobie, ponieważ jeszcze potrafisz dostrzec brata lub siostrę, ktrzy potrzebują ciebie i dają ci szanse zrobić coś dobrego i zasłużyć sobie na łaskę u Boga. To, co posiadasz nie należy do ciebie, ale tylko Bg daje ci szansę zbierania zasług tutaj na ziemi. Skorzystaj z tej okazji. Może ty kiedyś będziesz potrzebował pomocy i serca. Może i ty w swoim życiu będziesz kiedyś potrzebował czyjejś pomocy.

 Zachęcam do odwiedzania naszej polskiej strony internetowej pod adresem: www.pmk-sa.com  albo Our Lady of Sorrows: www.ourladyofsorrows-sa.org  . E-mail do Ks. Mariana Piekarczyka jest następujący: mpiekarczyk@satx.rr.com  lub do Pana Edwarda Langi jest: edlanga@att.net  . Pod tymi adresami możesz sie skontaktować jeśli masz jakies pytania lub szukasz informacji.

Jeśli znalazłeś Polską Misję Katolicką na Internecie to proszę tę informacje przekazywać dla innych Polakw, aby i inni mogli czytać, pogłębiać swoją wiedze o Kościele, Polakach, nie gubić naszego pięknego języka i czuć się Polakiem.

Pragnę wszystkich Was poinformować, że mj telefon domowy zostal zmieniony na numer: 210-730-1234. 

Proszę pamiętać o odpowiedzialności za drugiego człowieka zwłaszcza za kogoś kto potrzebuje sakramentw świętych czy innej posługi. Wtedy zapraszasz Jezusa Chrystusa do osoby potrzebującej pojednania i pogłębienia wiary. Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę, aby Chrystus mgł pomc i poblogosławić.

Znasz wielu ludzi, ktrzy mieszkają obok ciebie lub wiesz, że potrzebują twojej pomocy materialnej lub duchowej pamiętaj, aby im pomc. Pomagając innym pomagasz samemu sobie, ponieważ jeszcze potrafisz dostrzec brata lub siostrę, ktrzy potrzebują ciebie i dają ci szanse zrobić coś dobrego i zasłużyć sobie na łaskę u Boga. To, co posiadasz nie należy do ciebie, ale tylko Bg daje ci szansę zbierania zasług tutaj na ziemi. Skorzystaj z tej okazji. Może ty kiedyś będziesz potrzebował pomocy i serca. Może i ty w swoim życiu będziesz kiedyś potrzebował czyjejś pomocy.

 Zachęcam do odwiedzania naszej polskiej strony internetowej pod adresem: www.pmk-sa.com albo Our Lady of Sorrows: www.ourladyofsorrows-sa.org . E-mail do Ks. Mariana Piekarczyka jest następujący: mpiekarczyk@satx.rr.com lub do Pana Edwarda Langi jest: edlanga@att.net . Pod tymi adresami możesz sie skontaktować jeśli masz jakies pytania lub szukasz informacji.

Jeśli znalazłeś Polską Misję Katolicką na Internecie to proszę tę informacje przekazywać dla innych Polakw, aby i inni mogli czytać, pogłębiać swoją wiedze o Kościele, Polakach, nie gubić naszego pięknego języka i czuć się Polakiem.

Pragnę wszystkich Was poinformować, że mj telefon domowy zostal zmieniony na numer: 210-730-1234.