XVIII Niedziela Zwykla – B – 2021.

 

  Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie, utrudzeni wędrówką życia doczesnego zbieramy się przy ołtarzu aby przez powienie Ofiary krzyża zaczerpnąć siły do dalszego pielgrzymowania. Dobry pasterz zaprasza nas zarowno do Stołu Bożego jak i do stołu Eucharystcznego. W ten sposób Syn Boży który zstąpił z nieba na ziemię pragnie stać się dla nas swego ludu prawdziwym chlebem dającym zycie wieczne. Wymaga to jednak z naszej strony przygotowania, podjecia wysiłku aby móc godnie przyjąć słowo Boże i zasiąść do uczty Eucharystycznej.

Chrześcijanin pracując usilnie nad sobą przyobleka się stale w nowego człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo Boże. Z głębi serca wierzymy Chrystusowi który oświadcza, że On jest chlebem żywym ktory zstąpił z nieba aby dać nam życie wieczne.

 

Dzisiejsza Msza św. będzie odprawiona o liczne, święte i haryzmatyczne powołania kapłańskie i zakonne. 

 

  W swoich modlitwach proszę pamiętać aby modlić się za Ks. Biskupa Jana Yantę, Ks. Msgr. Franciszka Kurzaja, Sr. Elenę Ziębę, Barbarę Wójcik, Mieczysława Danielewskiego, Zofii Salamon, Józefa Kozioł, Stanisławy Ziobro, Rozalii i Andrzeja Zięba, Stanisława I Danuty Serafin, Niniy Chabińskiej, Zdzislawa Slawy, Józefa Króżela i innych z Polskiej Misji Katolickiej.

 

 

 

  

Bardzo ważna informacja iformacja. Jak wiadomo, panuje wirus na który każdy powinien być przygotowany, zapoznać się z jego dzialaniem oraz zachować wielką ostrośność i rgulamin nakreślony przez Prezydenta i wladze Kościelne. Dlatego Arcybiskup Gustavo zaleca ostrożność oraz zachęca  do ochrony swojeg życia i najbliższych osób. Prosze zapoznać się z Jego Listem do wiernych Achidiecezji San Antonio gdzie udziela informacji oraz podaje zasady do otwarcia Kościoła do sprawowania Najświętszej Ofiary Mszy świętej. Pan Edward umiescił te informacje i bardzo prosze o dostosowanie się do przepisów aby można było dziekować Boga za Jego opiekę i nie wpłynąc negatywnie na zdrowie swoje i innych którzy są z nami.

   Proszę podejść do tego zagadnienia bardzo poważnie i odczytać jako znaku podanego przez samego Bga za wszystkie niewierności, próby wyeliminowanie Boga z życia czlowieka, przerywanie ciąży populanie i delikatnie nazwanej jako aborcja, dewiacji seksualnej, i innych sytuacji życiowych ktore oddalają nas od Boga i Jego miłości. Niech ten czas będzie dla nas czasem reflesji Wielkiego Postu i życiowej zmany życia.

 

Obraz Bożego Miłosierdzia odwiedza polskie Rodziny. Proszę zgłosić, kto chce zabrać obraz do swojej Rodziny i kiedy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla nas Polaków. Możemy spędzić wspólnie czas z Jezusem, który obiecał przez Sr. Faustynie, że swoich czcicieli obdarzy swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami. Proszę podejść bardzo poważnie do tego pięknego nabożeństwa Bożego miłosierdzia.

 

      Proszę o gorącą modlitwę za przydódców w Polsce i USA w obronę dzieci nienarodzonych. O ich opamiętanie i danie okazji do życia.

 

 Dnia 1 sierpnia 2021 roku Msza świeta bedzie odprawiona o liczne, święte i haryzmatyczne powołania kapłańskie i zakonne. Przypada też pierwsza niedziela miesąca. Po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

 

 

Dnia 8 sierpnia 2021 roku Msza święta będzie odprawiona za zmarłego Karola Smolińskiego w rocznicę śmierci.

 

Dzieci i młodzież ma jeszcze wakacje. Pragnę przypomnieć o obowiązku uczestniczenia we Mszy sw. niedzielnej i modlitwie. Wakacje są wspaniałą okazje do wypoczynku fizycznego i psychicznego ale też okazją aby pomyśleć o glębszym i owocniejszym spotkaniu z Bogiem. Jest to czas na Twój rozwój duchowy i refleksą nad twoją przyczlością czy owocnymi wyborami dróg prowadzących do spotkania Boga i czlowieka. 

 

Pragnę poinformować, że w każdy czwartek jes wystawienie Najświętszego Sakramenti i adoracja przez cały dzień. Informacje można zabrać z kościoła. Pamiętajmy aby ofiarować swoje cierpienia i modlitwy o opanowanie wirusa.

 

   Pragnę się podzielić wspaniałą wiadomością, że nasz założyciel O. Jordan dnia 15 maja 2021 roku został ogłoszony błogoslawionym. Jest to wielka radość do wszystkich Księzy i Siostr Salwatorianek. Za jego wstawiennictwem możemy wypraszać potrzebne łaski dla nas i do Zgromadzenia Księży Salwatorianow.

 

W okresie wakacyjnym Msze święte w pierwsze soboty miesąca ( lipcu, sierpniu i wrześniu) będą odwołane.

 

Można złożyć ofarę na kwiaty do Kościoła oraz na utrzymanie Kościoła Our Lady of Sorrows. .

 

Zachęcam do modlitw za tych którzy wstąpili w sakrament małżeństwa, o umocninie i błogosławieństwo dla tych którzy planują lub przygotowywują się do sakramentu małżeństwa.

 

Informacje na temat Polskiego Konsulatu można znależć na Polskiej stronie internetowej. Kliknij tutaj.

 

Proszę ofiarować swoje modlitwy i cierpienia za pokój na świecie o ustanie wirusa. Bowiem w kilku miejscach na naszej planecie są wojny, konflikty i cierpienie. Prośmy także o pokój w naszych sercach i sumieniach.

 

Dom Polski – Polish American Center. 2611 Mission Road, San Antonio, TX 78214. 210- 922-6277. Z
Polski Dom zachęca do wypożyczenia Sali na przyjęcia rodzinne, uroczystości lub z okazji innych uroczystości. Sala pomiećsi 250 osób. Link do wynajmu - Kliknij tutaj.
Po dalsze informacje proszę dzwonić pod numer: 210-922-6277 lub centerpolish@yahoo.com .

 

Módlmy się szczególnie za nas żyjących w USA, pokój, blogoslawieństwo w pracy, rodzinie, dzieci i młodzieży oraz za Polskę aby zapanowala zgoda, pokój, troskę o dobro dla naszej ojczyzny a nie własne interesy.

 

Pamiętaj, aby modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Obowiązek budzenia powołań ciąży na całej społeczności chrześcijańskiej, która winna go spełniać przede wszystkim przez życie w pełni chrześcijańskie. Najwięcej przysługi oddają w tym rodziny, które jeśli są ożywione duchem wiary, miłości i pobożności, stają się jakby pierwszym seminarium; podobnie też i parafie, w których bujnym życiu religijnym uczestniczą młodzi ludzie. Nauczyciele i wszyscy ci, którzy w jakikolwiek sposób zajmują się wychowaniem młodych ludzi, niech starają się tak urabiać powierzonych sobie młodych ludzi, aby mogli sobie uświadomić powołanie oraz chętnie za nim podążyć. Wszyscy kapłani i siostry zakonne niech okazują jak największą gorliwość apostolską w budzeniu powołań. Wiele razy słyszałem, że jest wiele osób, które byłyby zainteresowane wspomagać seriminaria. My Salwatorianie mamy własne seminarium w Polsce koło Wrocławia. Byłoby wspaniale gdyby wielu z Was było zainteresowanych życiem, pracą i wspieraniem seminarium duchowym lub materialnym. Mamy dosyć dużo seminarzystów a koszt utrzymania i wykształcenia jest dosyć kosztowny. Jeśli byłbyś zainteresowany to otwórz na stronie Polskiej Misji Katolickiej infromacje: Seminarium. Po znalezieniu informacji możesz się skontaktować i zaoferować pomoc jednorazową, roczną, miesięczną. Pieniądze wysłane idą na utrzymanie seminarium i wykształcenie. Wielu Salwatorianów pracuje w USA z Polakami i wielu kontynentach a jak wiemy wszyscy zostali wysłani do pracy na Niwie Pańskiej przez seminarium. I Ty możesz się przyczynić do wielkiego dzieła powołań kapłańskich i zakonnych.

 

Witam wszystkich gości w Naszej Plskiej Misji Katolickiej.

 

Wszystkim ktorzy obchodzą swoje imieniny lub urodziny skaladam serdeczne życzenia: błogoslawieństwa od Boga samego i otwartości ludzkich serc.

 

Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

 

Przed rozpoczęciem Mszy św. w każdą niedzielę jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo proszę, aby przychodzić wcześniej i uczestniczyć w tej modlitwie.

 

Proszę bardzo aby do Kościoła się odpowiednio ubierać. Jest to nasze osobiste spotkanie z Bogiem i nasze spotkanie ze wspólnotą naszej polskiej Misji Katolickiej. Proszę bardzo aby nie rozmawiać i nie zalatwiać prywatnych interesów w Kościele. Jeśli jest taka potrzeba to będzie można spotykać się po Mszy świętej

 

Proszę bardzo, aby powstrzymać się od prac w niedziele. Jak słyszę wielu dalej pracuje w niedzielę i przez to przekracza przykazania Boże i zarazem daje zły przykład dla swoich dzieci, młodzieży i otoczenia.

 

Proszę pamiętać o odpowiedzialności za drugiego człowieka zwłaszcza za kogoś kto potrzebuje sakramentów świętych czy innej posługi. Wtedy zapraszasz Jezusa Chrystusa do osoby potrzebującej pojednania i pogłębienia wiary. Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę, aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

 

Znasz wielu ludzi, którzy mieszkają obok ciebie lub wiesz, że potrzebują twojej pomocy materialnej lub duchowej pamiętaj, aby im pomóc. Pomagając innym pomagasz samemu sobie, ponieważ jeszcze potrafisz dostrzec brata lub siostrę, którzy potrzebują ciebie i dają ci szanse zrobić coś dobrego i zasłużyć sobie na łaskę u Boga. To, co posiadasz nie należy do ciebie, ale tylko Bóg daje ci szansę zbierania zasług tutaj na ziemi. Skorzystaj z tej okazji. Może ty kiedyś będziesz potrzebował pomocy i serca. Może i ty w swoim życiu będziesz kiedyś potrzebował czyjejś pomocy.

 

 Zachęcam do odwiedzania naszej polskiej strony internetowej pod adresem: www.pmk-sa.com  albo Our Lady of Sorrows: www.ourladyofsorrows-sa.org  . E-mail do Ks. Mariana Piekarczyka jest następujący: mpiekarczyk@satx.rr.com  lub do Pana Edwarda Langi jest: edlanga@att.net  . Pod tymi adresami możesz sie skontaktować jeśli masz jakies pytania lub szukasz informacji.

 

Jeśli znalazłeś Polską Misję Katolicką na Internecie to proszę tę informacje przekazywać dla innych Polaków, aby i inni mogli czytać, pogłębiać swoją wiedze o Kościele, Polakach, nie gubić naszego pięknego języka i czuć się Polakiem.

 

Pragnę wszystkich Was poinformować, że mój telefon domowy zostal zmieniony na numer: 210-730-1234. 

 

Proszę pamiętać o odpowiedzialności za drugiego człowieka zwłaszcza za kogoś kto potrzebuje sakramentów świętych czy innej posługi. Wtedy zapraszasz Jezusa Chrystusa do osoby potrzebującej pojednania i pogłębienia wiary. Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę, aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

Znasz wielu ludzi, którzy mieszkają obok ciebie lub wiesz, że potrzebują twojej pomocy materialnej lub duchowej pamiętaj, aby im pomóc. Pomagając innym pomagasz samemu sobie, ponieważ jeszcze potrafisz dostrzec brata lub siostrę, którzy potrzebują ciebie i dają ci szanse zrobić coś dobrego i zasłużyć sobie na łaskę u Boga. To, co posiadasz nie należy do ciebie, ale tylko Bóg daje ci szansę zbierania zasług tutaj na ziemi. Skorzystaj z tej okazji. Może ty kiedyś będziesz potrzebował pomocy i serca. Może i ty w swoim życiu będziesz kiedyś potrzebował czyjejś pomocy.

 Zachęcam do odwiedzania naszej polskiej strony internetowej pod adresem: www.pmk-sa.com albo Our Lady of Sorrows: www.ourladyofsorrows-sa.org . E-mail do Ks. Mariana Piekarczyka jest następujący: mpiekarczyk@satx.rr.com lub do Pana Edwarda Langi jest: edlanga@att.net . Pod tymi adresami możesz sie skontaktować jeśli masz jakies pytania lub szukasz informacji.

Jeśli znalazłeś Polską Misję Katolicką na Internecie to proszę tę informacje przekazywać dla innych Polaków, aby i inni mogli czytać, pogłębiać swoją wiedze o Kościele, Polakach, nie gubić naszego pięknego języka i czuć się Polakiem.

Pragnę wszystkich Was poinformować, że mój telefon domowy zostal zmieniony na numer: 210-730-1234.