1
     

 

  

Druga Niedziela Adwentu


 

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, chociaż Adwent jest rzeczywiście czasem oczekiwania to jednak jest rwnocześnie okresem wzmożonego wysiłku by możliwie najlepiej przygotować się na przyjście Pana. W liturgii mszalnej towarzyszy nam w sposob szczegolny św. Jan Chrzciciel ktory przemawia do nas nie tylko swoim slowem ale przede wszystkim przykładem zycia. Wzywa nas dziś do nawrocenia. Chrześcijanin zapatrzony w Chrystusa ma stale się nawracać. Domaga się to od nas pogłębienia znajomości Ewangelii i dostosowania do tego swojego życia. Związany z tym trud niesie ze sobą radość ktora staje się udzialem wszystkich postępujących drogą sprawiedliwości.
Prorok Isajasz posługując się symbolicznymi obrazami zapowiada przyjście Mesjasza Krola sprawiedliwego. Okazujmy zawsze posluszeństwo naszemu Zbawicielowi. Chrystus przynisl zbawienie wszystkim ludziom. Każdy jednak musi świadomie zawsze skorzystać z owocw odkupienia. Przyjmijmy z ochotnym sercem wezwanie do nawrocenia. Odmieniając mozolnym wysilkiem swoje zycie stajemy sie godni Krolestwa niebieskiego.

O liczne, święte i haryzmatyczne  powołania kapłańskie i zakonne,  szczeglnie do zakonu Salwatorianw, Redemptorystw i zgromadzenia Sistr Serafitek
                          

   W swoich modlitwach proszę pamiętać aby modlić się za  Zofię Salamon, Stanisławy Ziobro, Jzefa Krżela, Marka Kiełtykę, Danute Serafin i jej rodzinę, i innych z Polskiej Misji Katolickiej. 

 

  

   Obraz Bożego Miłosierdzia odwiedza polskie Rodziny. Proszę zgłosić, kto chce zabrać obraz do swojej Rodziny i kiedy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla nas Polaków. Możemy spędzić wspólnie czas z Jezusem, który obiecał przez Sr. Faustynie, że swoich czcicieli obdarzy swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami. Proszę podejść bardzo poważnie do tego pięknego nabożeństwa Bożego miłosierdzia.

 

Dnia 3 grudnia 2022 - przypada pierwsza sobota miesąca. Msza święta będzie o godzinie 19:00 i wystawnie Najświętszego Sakramentu z adoracja. Msza święta będzie ofiarowana jako podziękowanie i dalsze blogoslawieństwo Boże dla Łucji Papież i jej rodzinę.

 

 Dnia 4 grudnia 2022 roku przypada pierwsza niedziela miesąca. Po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszegi Sakramentu i adoracja. Msza święta będzie ofiarowana o powiłania kapłańskie i zakonne.

Dnia 6 grudnia 2022 roku przypada wspomnienie świętego Mikołaja. Naśladujmy św. Mikołaja pamiętając aby ofiarować coś od siebie dla najbliższych. Pamiętajmy szczegolnie o dzieciach.

 

 .Dnia 8 grudnia 2022 roku przypada uroczystość Niepokalanegp Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza święta będzie odprawiona o godzinie 19:00.

 

   

Dnia 11 grudnia 2022 roku Msza świeta będzie odprawiona za zmarłą Rozalię Ziebę. Przewidziana jest spowiedz przed Bożym Narodzeniem. Ksiądz jest zaproszony dlatego proszę aby nie odkładać spowiedzi.

 

Plan na Boże Narodzenie 2022.

Spowiedż - 11 grudnia 2022 roku.

 - Pasterka - o godz. 22:00, 24 grudnia 2022 roku. Msz św. W intencji Polskiej Misji Katolickiej.

 - Boże Narodzenie  - 8:00, 25 grudnia 2022 roku. Msza święta za zmarłego Tadeusza Leosza

 - Zakończenie roku - 31 grudnia 2022. Msza święta i adoracja o godzinie

 - Nowy Rok 2023 - 8:00 stycznia 2023 roku. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne.

 

 Ks. Jose Perez Martinez został oficjalnie zatwierdzony proboszczem Our Lady of Sorrows przez ks. Archibiskupa Gustwvo Garcia Sille. W imieniu Polskiej Misji Katolickiej i własnym składam seredczne gratulacje i życzymy owocnej pracy na Niwie Pańskiej.

 

    Przed rozpoczęciem Mszy św. w każdą niedzielę jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo proszę, aby przychodzić wcześniej i uczestniczyć w tej modlitwie.

 

 Wzywam i zachęcam do modlitwy i ofiarowanie swoich cierpień o pokj na Ukrainie.

 

Proszę o gorącą modlitwę za przyddcw w Polsce i USA w obronę dzieci nienarodzonych. O ich opamiętanie i danie okazji do życia. Prośmy także o pokj.

 

Można złożyć ofarę na kwiaty na dekorację  kościoła .

Pragnę się podzielić wspaniałą wiadomością, że nasz założyciel O. Jordan dnia 15 maja 2021 roku został ogłoszony błogoslawionym. Jest to wielka radość do wszystkich Księzy i Siostr Salwatorianek. Za jego wstawiennictwem możemy wypraszać potrzebne łaski dla nas i do Zgromadzenia Księży Salwatorianow.

Zachęcam do modlitw za tych którzy wstąpili w sakrament małżeństwa, o umocninie i błogosławieństwo dla tych którzy planują lub przygotowywują… się do sakramentu małżeństwa.

Informacje na temat Polskiego Konsulatu można znależć na Polskiej stronie internetowej. Kliknij tutaj.

Proszę ofiarować swoje modlitwy i cierpienia za pokój na świecie o ustanie wirusa. Bowiem w kilku miejscach na naszej planecie są… wojny, konflikty i cierpienie. Prośmy także o pokój w naszych sercach i sumieniach.

Dom Polski – Polish American Center. 2611 Mission Road, San Antonio, TX 78214. 210- 922-6277. Z
Polski Dom zachęca do wypożyczenia Sali na przyjęcia rodzinne, uroczystości lub z okazji innych uroczystości. Sala pomiećsi 250 osób. Link do wynajmu - Kliknij tutaj.
Po dalsze informacje proszę dzwonić pod numer: 210-922-6277 lub centerpolish@yahoo.com .

Módlmy się szczególnie za nas żyjących w USA, pokój, blogoslawieństwo w pracy, rodzinie, dzieci i młodzieży oraz za Polskę aby zapanowala zgoda, pokój, troskę o dobro dla naszej ojczyzny a nie własne interesy.

Pamiętaj, aby modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Obowią…zek budzenia powołań cią…ży na całej społeczności chrześcijańskiej, która winna go spełniać przede wszystkim przez życie w pełni chrześcijańskie. Najwięcej przysługi oddają… w tym rodziny, które jeśli są… ożywione duchem wiary, miłości i pobożności, stają… się jakby pierwszym seminarium; podobnie też i parafie, w których bujnym życiu religijnym uczestniczą… młodzi ludzie. Nauczyciele i wszyscy ci, którzy w jakikolwiek sposób zajmują… się wychowaniem młodych ludzi, niech starają… się tak urabiać powierzonych sobie młodych ludzi, aby mogli sobie uświadomić powołanie oraz chętnie za nim podą…żyć. Wszyscy kapłani i siostry zakonne niech okazują… jak największą… gorliwość apostolską… w budzeniu powołań. Wiele razy słyszałem, że jest wiele osób, które byłyby zainteresowane wspomagać seriminaria. My Salwatorianie mamy własne seminarium w Polsce koło Wrocławia. Byłoby wspaniale gdyby wielu z Was było zainteresowanych życiem, pracą… i wspieraniem seminarium duchowym lub materialnym. Mamy dosyć dużo seminarzystów a koszt utrzymania i wykształcenia jest dosyć kosztowny. Jeśli byłbyś zainteresowany to otwórz na stronie Polskiej Misji Katolickiej infromacje: Seminarium. Po znalezieniu informacji możesz się skontaktować i zaoferować pomoc jednorazową…, roczną…, miesięczną…. Pienią…dze wysłane idą… na utrzymanie seminarium i wykształcenie. Wielu Salwatorianów pracuje w USA z Polakami i wielu kontynentach a jak wiemy wszyscy zostali wysłani do pracy na Niwie Pańskiej przez seminarium. I Ty możesz się przyczynić do wielkiego dzieła powołań kapłańskich i zakonnych.

Witam wszystkich gości w Naszej Plskiej Misji Katolickiej.

Wszystkim ktorzy obchodzą… swoje imieniny lub urodziny skaladam serdeczne życzenia: błogoslawieństwa od Boga samego i otwartości ludzkich serc.

Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

Przed rozpoczęciem Mszy św. w każdą… niedzielę jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo proszę, aby przychodzić wcześniej i uczestniczyć w tej modlitwie.

Proszę bardzo aby do Kościoła się odpowiednio ubierać. Jest to nasze osobiste spotkanie z Bogiem i nasze spotkanie ze wspólnotą… naszej polskiej Misji Katolickiej. Proszę bardzo aby nie rozmawiać i nie zalatwiać prywatnych interesów w Kościele. Jeśli jest taka potrzeba to będzie można spotykać się po Mszy świętej

Proszę bardzo, aby powstrzymać się od prac w niedziele. Jak słyszę wielu dalej pracuje w niedzielę i przez to przekracza przykazania Boże i zarazem daje zły przykład dla swoich dzieci, młodzieży i otoczenia.

Proszę pamiętać o odpowiedzialności za drugiego człowieka zwłaszcza za kogoś kto potrzebuje sakramentów świętych czy innej posługi. Wtedy zapraszasz Jezusa Chrystusa do osoby potrzebującej pojednania i pogłębienia wiary. Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę, aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

Znasz wielu ludzi, którzy mieszkają… obok ciebie lub wiesz, że potrzebują… twojej pomocy materialnej lub duchowej pamiętaj, aby im pomóc. Pomagają…c innym pomagasz samemu sobie, ponieważ jeszcze potrafisz dostrzec brata lub siostrę, którzy potrzebują… ciebie i dają… ci szanse zrobić coś dobrego i zasłużyć sobie na łaskę u Boga. To, co posiadasz nie należy do ciebie, ale tylko Bóg daje ci szansę zbierania zasług tutaj na ziemi. Skorzystaj z tej okazji. Może ty kiedyś będziesz potrzebował pomocy i serca. Może i ty w swoim życiu będziesz kiedyś potrzebował czyjejś pomocy.

 Zachęcam do odwiedzania naszej polskiej strony internetowej pod adresem: www.pmk-sa.com  albo Our Lady of Sorrows: www.ourladyofsorrows-sa.org  . E-mail do Ks. Mariana Piekarczyka jest następujący: mpiekarczyk@satx.rr.com  lub do Pana Edwarda Langi jest: edlanga@att.net  . Pod tymi adresami możesz sie skontaktować jeśli masz jakies pytania lub szukasz informacji.

Jeśli znalazłeś Polską… Misję Katolicką… na Internecie to proszę tę informacje przekazywać dla innych Polaków, aby i inni mogli czytać, pogłębiać swoją… wiedze o Kościele, Polakach, nie gubić naszego pięknego języka i czuć się Polakiem.

Pragnę wszystkich Was poinformować, że mój telefon domowy zostal zmieniony na numer: 210-730-1234. 

Proszę pamiętać o odpowiedzialności za drugiego człowieka zwłaszcza za kogoś kto potrzebuje sakramentów świętych czy innej posługi. Wtedy zapraszasz Jezusa Chrystusa do osoby potrzebującej pojednania i pogłębienia wiary. Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę, aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

Znasz wielu ludzi, którzy mieszkają… obok ciebie lub wiesz, że potrzebują… twojej pomocy materialnej lub duchowej pamiętaj, aby im pomóc. Pomagają…c innym pomagasz samemu sobie, ponieważ jeszcze potrafisz dostrzec brata lub siostrę, którzy potrzebują… ciebie i dają… ci szanse zrobić coś dobrego i zasłużyć sobie na łaskę u Boga. To, co posiadasz nie należy do ciebie, ale tylko Bóg daje ci szansę zbierania zasług tutaj na ziemi. Skorzystaj z tej okazji. Może ty kiedyś będziesz potrzebował pomocy i serca. Może i ty w swoim życiu będziesz kiedyś potrzebował czyjejś pomocy.

 Zachęcam do odwiedzania naszej polskiej strony internetowej pod adresem: www.pmk-sa.com albo Our Lady of Sorrows: www.ourladyofsorrows-sa.org . E-mail do Ks. Mariana Piekarczyka jest następują…cy: mpiekarczyk@satx.rr.com lub do Pana Edwarda Langi jest: edlanga@att.net . Pod tymi adresami możesz sie skontaktować jeśli masz jakies pytania lub szukasz informacji.

Jeśli znalazłeś Polską… Misję Katolicką… na Internecie to proszę tę informacje przekazywać dla innych Polaków, aby i inni mogli czytać, pogłębiać swoją… wiedze o Kościele, Polakach, nie gubić naszego pięknego języka i czuć się Polakiem.

Pragnę wszystkich Was poinformować, że mój telefon domowy zostal zmieniony na numer: 210-730-1234.