VII Niedziela Zwykła

 

 

Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie, zwłaszcza wtedy gdy zbieramy się na sprawowanie Ofiary Ciała i Krwi Chrystusa musimy sobie przypominać, że w chrześcijańskiej moralności czymś istotnym jest miłość bliźniego. Wprawdzie także w Starym Przymierzu znany był nakaz miłości ale dopiero Chrystus udoskonalił to przykazanie i polecił nam miłować wszystkich nawet naszych nieprzyjaciół. Wypełnienie nakazu miłowania nie jest rzeczą łatwą ale pamiętajmy o tym, że Msza święta nie tylko przypomina lecz jednocześnie staje się skuteczną pomocą w wypełnianiu przykazania miłości. Na początku Mszy świętej rozliczmy sie najpierw w sposób szczególny z naszej miłości względem naszych sióstr i braci. Nie możemy szczerze ofiarować daru na ołtarzu jeżeli jesteśmy w niezgodzie z bliżnim. Nie zapominajmy nigdy o tym, że zawsze mamy być świątynią Bożą, mieszkaniem Ducha Świętego. Prawdziwa miłość chrześcijańska musi objąć wszystkich nawet nieprzyjaciół. Wtedy dopiero stajemy się podobni do Ojca niebieskiego. 

 

  Msza święta bedzie odprawiona za zmarłego Szymona.

 

W swoich modlitwach proszę pamiętać aby modlić się za Ks. Biskupa Jana Yanty, Ks.Kazimierza Oleksego,  Zofii Salamon,Stanisławy Ziobro,Rozalii Zięba, Stanisława i Danusi Serafin, Niniy Chabińskiej, Zdzislawa Slawy, Józefa Króżela i innych z Polskiej Misji Katolickiej.

 

Obraz Bożego Miłosierdzia odwiedza polskie Rodziny. Proszę zgłosić, kto chce zabrać obraz do swojej Rodziny i kiedy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla nas Polaków. Możemy spędzić wspólnie czas z Jezusem, który obiecał przez Sr. Faustynie, że swoich czcicieli obdarzy swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami. Proszę podejść bardzo poważnie do tego pięknego nabożeństwa Bożego miłosierdzia.

 

Dnia 16 lutego 2020 roku Msza świeta bedzie odprawiona za zmałych Zofii, Alfonsa i Stanisława.

 

Dnia 23 lutego 2020 roku Msza świeta bedzie odprawiona za zmarłego Szymona. .

 

Dnia 26 lutego 2020 roku przypada Środa Popielcowa. Msza święta będzie odprawiona o godzinie 19:00 a po tem posypanie glowy popiołem na znak rozpoczęcia Wielkiego Postu, sprostowania krętych dróg życiowych oraz refleksji nad męką Pana Jezusa dla naszego zbawienia. Obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości. Proszę pamiętać aby na okres Wielkiego Postu nie zapomnieć o umartwieniu.

 

W każdą sobotę Wielkiego Postu będzie Droga Krzyżowa i Msza święta o godzinie 19:00. Bardzo serdecznie zapraszam. 

 

W każdą niedziele Wielkiego Postu będzie Msza święta,, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Gorzkie Żale i błogoslawieństwo.

 

Dnia 1 marca 2020 roku Msza święta będzie odprawiona o liczne, święte i haryzmatyczne powołania kapłańskie i zakonne.

 

 W przyszłą niedzielę, tj. 1 marca jest wyznaczona przez naszą archidecezje druga skladka .

 

Rekolekcje wielkopostne będą głoszona przez Ks. Marcina Czyża w następpujące niedziele: 1, 8 i 15 marca 2020 roku a 5 kwietnia 2020 roku będzie spowiedż wielkanocna. Zachęcam aby pościć w każdy piątek Wielkiego Postu i ofiarować modlitwy i umartwienia za USA, Polskę, nasze rodziny i w intencjach ogolnych.

 

W Polsce w ostatnich miesiącach nastąpiła profanacja obrazu i wizerunku Najświetszej Maryi Panny dlatego w Polsce zachęca się do ofiarowania 5-ciu pierwszych sobót na przebłaganie i wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. W Polskiej Misji Katolickiej w San Antonio odbędą się modlitwy w następujące soboty: 4 I 2020, 1 II, 7 III i 4 IV 2020 roku. Warunki do wynagrodzenia są następujące: spowiedż, Komunia św., część różanca i 25-sto minutowe rozmyślanie nad wszystkimi tajemnicami różańcowymi albo nad jedną. Bardzo serecznie zachęcam do rozpoczęcia tych modlitw.

 

Można złożyć ofarę na kwiaty do Kościoła.

 

Zachęcam do modlitw za tych którzy wstąpili w sakrament małżeństwa, o umocninie i błogosławieństwo dla tych którzy planują lub przygotowywują się do sakramentu małżeństwa.

 

Informacje na temat Polskiego Konsulatu można znależć na Polskiej stronie internetowej. Kliknij tutaj.

 

Proszę ofiarować swoje modlitwy i cierpienia za pokój na świecie. Bowiem w kilku miejscach na naszej planecie. Prośmy także o pokój w naszych sercach i sumieniach.

 

Dom Polski – Polish American Center. 2611 Mission Road, San Antonio, TX 78214. 210- 922-6277. Z
Polski Dom zachęca do wypożyczenia Sali na przyjęcia rodzinne, uroczystości lub z okazji innych uroczystości. Sala pomiećsi 250 osób. Link do wynajmu - Kliknij tutaj.
Po dalsze informacje proszę dzwonić pod numer: 210-922-6277 lub centerpolish@yahoo.com .

 

Módlmy się szczególnie za nas żyjących w USA, pokój, blogoslawieństwo w pracy, rodzinie, dzieci i młodzieży oraz za Polskę aby zapanowala zgoda, pokój, troskę o dobro dla naszej ojczyzny a nie własne interesy.

 

Pamiętaj, aby modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Obowiązek budzenia powołań ciąży na całej społeczności chrześcijańskiej, która winna go spełniać przede wszystkim przez życie w pełni chrześcijańskie. Najwięcej przysługi oddają w tym rodziny, które jeśli są ożywione duchem wiary, miłości i pobożności, stają się jakby pierwszym seminarium; podobnie też i parafie, w których bujnym życiu religijnym uczestniczą młodzi ludzie. Nauczyciele i wszyscy ci, którzy w jakikolwiek sposób zajmują się wychowaniem młodych ludzi, niech starają się tak urabiać powierzonych sobie młodych ludzi, aby mogli sobie uświadomić powołanie oraz chętnie za nim podążyć. Wszyscy kapłani i siostry zakonne niech okazują jak największą gorliwość apostolską w budzeniu powołań. Wiele razy słyszałem, że jest wiele osób, które byłyby zainteresowane wspomagać seriminaria. My Salwatorianie mamy własne seminarium w Polsce koło Wrocławia. Byłoby wspaniale gdyby wielu z Was było zainteresowanych życiem, pracą i wspieraniem seminarium duchowym lub materialnym. Mamy dosyć dużo seminarzystów a koszt utrzymania i wykształcenia jest dosyć kosztowny. Jeśli byłbyś zainteresowany to otwórz na stronie Polskiej Misji Katolickiej infromacje: Seminarium. Po znalezieniu informacji możesz się skontaktować i zaoferować pomoc jednorazową, roczną, miesięczną. Pieniądze wysłane idą na utrzymanie seminarium i wykształcenie. Wielu Salwatorianów pracuje w USA z Polakami i wielu kontynentach a jak wiemy wszyscy zostali wysłani do pracy na Niwie Pańskiej przez seminarium. I Ty możesz się przyczynić do wielkiego dzieła powołań kapłańskich i zakonnych.

 

Witam wszystkich gości w Naszej Plskiej Misji Katolickiej.

 

Wszystkim ktorzy obchodzą swoje imieniny lub urodziny skaladam serdeczne życzenia: błogoslawieństwa od Boga samego i otwartości ludzkich serc.

 

Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

 

Przed rozpoczęciem Mszy św. w każdą niedzielę jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo proszę, aby przychodzić wcześniej i uczestniczyć w tej modlitwie.

 

Proszę bardzo aby do Kościoła się odpowiednio ubierać. Jest to nasze osobiste spotkanie z Bogiem i nasze spotkanie ze wspólnotą naszej polskiej Misji Katolickiej. Proszę bardzo aby nie rozmawiać i nie zalatwiać prywatnych interesów w Kościele. Jeśli jest taka potrzeba to będzie można spotykać się po Mszy świętej

 

Proszę bardzo, aby powstrzymać się od prac w niedziele. Jak słyszę wielu dalej pracuje w niedzielę i przez to przekracza przykazania Boże i zarazem daje zły przykład dla swoich dzieci, młodzieży i otoczenia.

 

Proszę pamiętać o odpowiedzialności za drugiego człowieka zwłaszcza za kogoś kto potrzebuje sakramentów świętych czy innej posługi. Wtedy zapraszasz Jezusa Chrystusa do osoby potrzebującej pojednania i pogłębienia wiary. Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę, aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

 

Znasz wielu ludzi, którzy mieszkają obok ciebie lub wiesz, że potrzebują twojej pomocy materialnej lub duchowej pamiętaj, aby im pomóc. Pomagając innym pomagasz samemu sobie, ponieważ jeszcze potrafisz dostrzec brata lub siostrę, którzy potrzebują ciebie i dają ci szanse zrobić coś dobrego i zasłużyć sobie na łaskę u Boga. To, co posiadasz nie należy do ciebie, ale tylko Bóg daje ci szansę zbierania zasług tutaj na ziemi. Skorzystaj z tej okazji. Może ty kiedyś będziesz potrzebował pomocy i serca. Może i ty w swoim życiu będziesz kiedyś potrzebował czyjejś pomocy.

 

 Zachęcam do odwiedzania naszej polskiej strony internetowej pod adresem: www.pmk-sa.com  albo Our Lady of Sorrows: www.ourladyofsorrows-sa.org  . E-mail do Ks. Mariana Piekarczyka jest następujący: mpiekarczyk@satx.rr.com  lub do Pana Edwarda Langi jest: edlanga@att.net  . Pod tymi adresami możesz sie skontaktować jeśli masz jakies pytania lub szukasz informacji.

 

Jeśli znalazłeś Polską Misję Katolicką na Internecie to proszę tę informacje przekazywać dla innych Polaków, aby i inni mogli czytać, pogłębiać swoją wiedze o Kościele, Polakach, nie gubić naszego pięknego języka i czuć się Polakiem.

 

Pragnę wszystkich Was poinformować, że mój telefon domowy zostal zmieniony na numer: 210-730-1234. 

 

Proszę pamiętać o odpowiedzialności za drugiego człowieka zwłaszcza za kogoś kto potrzebuje sakramentów świętych czy innej posługi. Wtedy zapraszasz Jezusa Chrystusa do osoby potrzebującej pojednania i pogłębienia wiary. Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę, aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

Znasz wielu ludzi, którzy mieszkają obok ciebie lub wiesz, że potrzebują twojej pomocy materialnej lub duchowej pamiętaj, aby im pomóc. Pomagając innym pomagasz samemu sobie, ponieważ jeszcze potrafisz dostrzec brata lub siostrę, którzy potrzebują ciebie i dają ci szanse zrobić coś dobrego i zasłużyć sobie na łaskę u Boga. To, co posiadasz nie należy do ciebie, ale tylko Bóg daje ci szansę zbierania zasług tutaj na ziemi. Skorzystaj z tej okazji. Może ty kiedyś będziesz potrzebował pomocy i serca. Może i ty w swoim życiu będziesz kiedyś potrzebował czyjejś pomocy.

 Zachęcam do odwiedzania naszej polskiej strony internetowej pod adresem: www.pmk-sa.com albo Our Lady of Sorrows: www.ourladyofsorrows-sa.org . E-mail do Ks. Mariana Piekarczyka jest następujący: mpiekarczyk@satx.rr.com lub do Pana Edwarda Langi jest: edlanga@att.net . Pod tymi adresami możesz sie skontaktować jeśli masz jakies pytania lub szukasz informacji.

Jeśli znalazłeś Polską Misję Katolicką na Internecie to proszę tę informacje przekazywać dla innych Polaków, aby i inni mogli czytać, pogłębiać swoją wiedze o Kościele, Polakach, nie gubić naszego pięknego języka i czuć się Polakiem.

Pragnę wszystkich Was poinformować, że mój telefon domowy zostal zmieniony na numer: 210-730-1234.