III Niedziela Adwentu – C – 2018.

Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie w dzisiejszą niedzielę tóra przypada już w drugiej polowie okresu oczekiwania na przyjście Pana slyszymy wezwanie do raości. Radość nie może być obca chrześcijaninowi. Musi ona iść przez zycie z prawdziwym optymizmem. Nie wolno nam jednak nigdy zapomnieć o tym, że warunkiem nieklamanej radości jest spotkanie z Panem. Nasza radość wtedy jest autentyczna jeżeli przez wysilek w pracy nad sobą nawiązujemy coraz ściślek=jsza przyjaźń z Chrystusem
Pan jest naprawdę bisko i napelnia kadego nas radością jeśli szczerze go szukamy. Często stawiajmy sobie pytanie: „Co mam czynić aby osiągnąć życie wieczne? Pełniąc codziennie dobro nie potrzebujemy obawiać się spotkania z Panem w dniu sądu.

Dzisiejsza Msza święta będzie odprawiona o zdrowie i błogoslawieństwo Boże dla Teresy Kuchta z okazji jej urodzin.

W swoich modlitwach proszę pańmiętać aby modlić się za Biskupa Jana Yanty, Zofii Salamon, Stanisławy Ziobro, Rozalii Zięba, Ninie Chabińskiej, Zdzislawa Slawy i innych z Polskiej Misji Katolickiej.
 

Obraz Bożego Miłosierdzia odwiedza polskie Rodziny. Proszę zgłosić, kto chce zabrać obraz do swojej Rodziny i kiedy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla nas Polaków. Możemy spędzić wspólnie czas z Jezusem, który obiecał przez Sr. Faustynie, że swoich czcicieli obdarzy swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami. Proszę podejść bardzo poważnie do tego pięknego nabożeństwa Bożego miłosierdzia.

Dnia 16 grudnia 2018 roku Msza święta będzie odprawiona o zdrowie o błogosławieństwo Boże dla Teresy Kuchta z okazji jej urodzin. Wszystkiego najlepszego.

W przyszłą niedzielę, tj. 23 grudnia 2018 roku jest spowieź świeta przed Bożym Narodzeniem. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam i przypominam o obowiązku przygotowania misjsca w swoim sercu dla Chrystusa.

 Dnia 23 grudnia 2018 roku Msza święta będzie odprawion jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dlasze blogoslawieństwo Boże dla Luzyny i Zdzislawa Salwa i całej rodziny.

Plan na Boże Narodzeniu 2018 roku:

Dnia 24 grudnia jest Pasterka o godzinie 22:00. Przed Mszą świętą będą Jasełka czyli refleksja o Bożym Narodzeniu. Msza święta będzie ofiarowana za zmarłych: Maryi, Alicji,  Andrzeja, Adama. Bardzo serdecznie zapraszam.

Dnia 25 grudnia 2018 przypada uroczystość Bożego Narodzenia. Msza święta będzie przeniesiona z godziny 13:00 na godzinę 11:30
p
onieważ w Our Lady of Sorrows będą odprawiali Mszę świętą o godzinie 10:00. Msza święta będzie ofiarowana za członków Polskiej Misji Katolickiej. Podaję wcześniej aby wszyscy o tym pamiętali lub poinformowali swoich bliskich lub znajomych.


Dnia 30 grudnia 2018 roku Msza święta będzie odprawiona za zmarłą Halinę Leosz.

Dnia 31 grudnia 2018 roku będzie zakończenie starego Roku 2018. Msza święta będzie odprawiona o godzinie 17:00 a potem adoracja Najświętszego Sakramentu. Bedzie ofarowana Msza święta dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszze błogoslawieństwo Boże w Nowym Roku 2019.

Dnia 1 stycznia 2019 roku będzie odprawiona o godzinie 11:30. 

Można złożyć ofarę na kwiaty do Kościoła.

Dzieci i młodzież rozpoczęły rok szkolny. Módlmy się za nich o szczególne glogoslawieństwo Boże dla nich i ich rodziców i wychowawców.

 Proszę w swoich modlitwach pamiętać o : Zofii Salomon, Stanisławy Ziobro,  Stanisawa Serafin, Niny Chabińskiej  i chorych w naszej Misji Katolickiej.

Zachęcam do modlitw za tych którzy wstąpili w sakrament małżeństwa, o umocninie i błogosławieństwo dla tych którzy planują lub przygotowywują się do sakramentu małżeństwa.

Informacje na temat Polskiego Konsulatu można znależć na Polskiej stronie internetowej. Kliknij tutaj.

Proszę ofiarować swoje modlitwy i cierpienia za pokój na świecie. Bowiem w kilku miejscach na naszej planecie. Prośmy także o pokój w naszych sercach i sumieniach.

Dom Polski – Polish American Center. 2611 Mission Road, San Antonio, TX 78214. 210- 922-6277. Z
Polski Dom zachęca do wypożyczenia Sali na przyjęcia rodzinne, uroczystości lub z okazji innych uroczystości. Sala pomiećsi 250 osób. Link do wynajmu - Kliknij tutaj.
Po dalsze informacje proszę dzwonić pod numer: 210-922-6277 lub centerpolish@yahoo.com .

Módlmy się szczególnie za nas żyjących w USA, pokój, blogoslawieństwo w pracy, rodzinie, dzieci i młodzieży oraz za Polskę aby zapanowala zgoda, pokój, troskę o dobro dla naszej ojczyzny a nie własne interesy.

Pamiętaj, aby modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Obowiązek budzenia powołań ciąży na całej społeczności chrześcijańskiej, która winna go spełniać przede wszystkim przez życie w pełni chrześcijańskie. Najwięcej przysługi oddają w tym rodziny, które jeśli są ożywione duchem wiary, miłości i pobożności, stają się jakby pierwszym seminarium; podobnie też i parafie, w których bujnym życiu religijnym uczestniczą młodzi ludzie. Nauczyciele i wszyscy ci, którzy w jakikolwiek sposób zajmują się wychowaniem młodych ludzi, niech starają się tak urabiać powierzonych sobie młodych ludzi, aby mogli sobie uświadomić powołanie oraz chętnie za nim podążyć. Wszyscy kapłani i siostry zakonne niech okazują jak największą gorliwość apostolską w budzeniu powołań. Wiele razy słyszałem, że jest wiele osób, które byłyby zainteresowane wspomagać seriminaria. My Salwatorianie mamy własne seminarium w Polsce koło Wrocławia. Byłoby wspaniale gdyby wielu z Was było zainteresowanych życiem, pracą i wspieraniem seminarium duchowym lub materialnym. Mamy dosyć dużo seminarzystów a koszt utrzymania i wykształcenia jest dosyć kosztowny. Jeśli byłbyś zainteresowany to otwórz na stronie Polskiej Misji Katolickiej infromacje: Seminarium. Po znalezieniu informacji możesz się skontaktować i zaoferować pomoc jednorazową, roczną, miesięczną. Pieniądze wysłane idą na utrzymanie seminarium i wykształcenie. Wielu Salwatorianów pracuje w USA z Polakami i wielu kontynentach a jak wiemy wszyscy zostali wysłani do pracy na Niwie Pańskiej przez seminarium. I Ty możesz się przyczynić do wielkiego dzieła powołań kapłańskich i zakonnych.

Witam wszystkich gości w Naszej Plskiej Misji Katolickiej.

Wszystkim ktorzy obchodzą swoje imieniny lub urodziny skaladam serdeczne życzenia: błogoslawieństwa od Boga samego i otwartości ludzkich serc.

Rozpoczęliśmy w Polsce jak i na całym świecie gdzie mieszkają Polacy uroczystości 1050 rcznicy Chrztu Polski. Jest to czas kiedy zostatliśmy oficjalnie nazwani Polakami i narodem Polskim. Niech to będzie czas modliwy i zastanowienia się jakim jestem Polakiem i co czyni mnie Polakiem.

Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

Przed rozpoczęciem Mszy św. w każdą niedzielę jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo proszę, aby przychodzić wcześniej i uczestniczyć w tej modlitwie.

Proszę bardzo aby do Kościoła się odpowiednio ubierać. Jest to nasze osobiste spotkanie z Bogiem i nasze spotkanie ze wspólnotą naszej polskiej Misji Katolickiej. Proszę bardzo aby nie rozmawiać i nie zalatwiać prywatnych interesów w Kościele. Jeśli jest taka potrzeba to będzie można spotykać się po Mszy świętej

Proszę bardzo, aby powstrzymać się od prac w niedziele. Jak słyszę wielu dalej pracuje w niedzielę i przez to przekracza przykazania Boże i zarazem daje zły przykład dla swoich dzieci, młodzieży i otoczenia.

Proszę pamiętać o odpowiedzialności za drugiego człowieka zwłaszcza za kogoś kto potrzebuje sakramentów świętych czy innej posługi. Wtedy zapraszasz Jezusa Chrystusa do osoby potrzebującej pojednania i pogłębienia wiary. Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

Znasz wielu ludzi, którzy mieszkają obok ciebie lub wiesz, że potrzebują twojej pomocy materialnej lub duchowej pamiętaj, aby im pomóc. Pomagając innym pomagasz samemu sobie, ponieważ jeszcze potrafisz dostrzec brata lub siostrę, którzy potrzebują ciebie i dają ci szanse zrobić coś dobrego i zasłużyć sobie na łaskę u Boga. To, co posiadasz nie należy do ciebie, ale tylko Bóg daje ci szansę zbierania zasług tutaj na ziemi. Skorzystaj z tej okazji. Może ty kiedyś będziesz potrzebował pomocy i serca. Może i ty w swoim życiu będziesz kiedyś potrzebował czyjejś pomocy.

 Zachęcam do odwiedzania naszej polskiej strony internetowej pod adresem: www.pmk-sa.com albo Our Lady of Sorrows: www.ourladyofsorrows-sa.org . E-mail do Ks. Mariana Piekarczyka jest następujący: mpiekarczyk@satx.rr.com lub do Pana Edwarda Langi jest: edlanga@att.net . Pod tymi adresami możesz sie skontaktować jeśli masz jakies pytania lub szukasz informacji.

Jeśli znalazłeś Polską Misję Katolicką na Internecie to proszę tę informacje przekazywać dla innych Polaków, aby i inni mogli czytać, pogłębiać swoją wiedze o Kościele, Polakach, nie gubić naszego pięknego języka i czuć się Polakiem.

Pragnę wszystkich Was poinformować, że mój telefon domowy zostal zmieniony na numer: 210-730-1234.