XIX Niedziela Zwykła – B -2018.
Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie, kiedy będziemy się zbierali przy oltarzu dlatego powinniśmy często przypominać sobie, że Msza święta jest rownocześnie i to w sposób nierozdzielny ofiarą w ktorej uwiecznia się ofiara krzyża, pamiątką i śmiercią i zmartwychwstania Pana oraz świętą ucztą w ktorej przz przyjęcie Komunii świętej Lud Boży uczesticzy w owocach ofiary paschalnej. My też odnawiamy przymierze jeden raz zawarty we Krwi Chrystusa oraz ukazuje w figurze i uprzedza przez wiarę i nadzieję ucztę eschatololigiczną w Królestwie Ojca zwiastując śmierć Pańską aż przybędzie. Jakże przeto powinno nam bardzo zależeć na tym by w każdej Mszy świętej brać udział w sposób pełny a więc również przez uczestictwo w Ciele i Krwi Pańskiej.

Dzisiejsza Msza św. będzie odprawiona za zmarlego Jaroslawa Madianika.

W swoich modlitwach proszę pańmiętać aby modlić się za Biskupa Jana Yanty i Ks. Kazimierza Oleksego, Zofii Salamon, Stanisławy Ziobro, Rozalii Zięba i innych z Polskiej Misji Katolickiej.

Obraz Bożego Miłosierdzia odwiedza polskie Rodziny. Proszę zgłosić, kto chce zabrać obraz do swojej Rodziny i kiedy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla nas Polaków. Możemy spędzić wspólnie czas z Jezusem, który obiecał przez Sr. Faustynie, że swoich czcicieli obdarzy swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami. Proszę podejść bardzo poważnie do tego pięknego nabożeństwa Bożego miłosierdzia.

W najbliższą środę, tj. 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto zobowiązujące do uczestniczenia we mszy św.  W języku polskim msza św. będzie odprawiona o godz. 19.00.

Ks. Martin Leopold zostaje proboszczem of St. Peter, Our Lady of Grace and Our Lady of Sorrows Church in San Antonio. Dnia 8 lipca 2018 roku Ks. Martin będzie na Polskiej Mszy świetej dlatego bardzo serdecznie zapraszam. Będzie okazja do zadawania pytań i usunięcia wszelkich wątpliwości.

 Opiekunem Polskiej Misji Katolickiej dalej zostaje Ks. Marian Piekarczyk, SDS.


Informacje na temat Polskiego Konsulatu można znależć na Polskiej stronie internetowej. Kliknij tutaj.
Można złożyć ofarę na kwiaty do Kościoła.

Dzieci i młodzież rozpoczęła okres wakacyjny. Pragnę przypomnieć o obowiązku uczestniczenia we Mszy sw. niedzielnej i modlitwie. Wakacje są wspaniałą okazje do wypoczynku fizycznego i psychicznego ale też okazją aby pomyśleć o glębszym i owocniejszym spotkaniu z Bogiem. Jest to czas na Twój rozwój duchowy i refleksą nad twoją przyczlością czy owocnymi wyborami dróg prowadzących do spotkania Boga i czlowieka.

W okresie wakacyjnym to jest: lipcu sierpniu i wrześniu Msze święte w pierwsze soboty miesąca będą odwołane.

Proszę w swoich modlitwach pamiętać o : Zofii Salomon, Stanisławy Ziobro,  Stanisawa Serafin i chorych w naszej Misji Katolickiej.

Zachęcam do modlitw za tych którzy wstąpili w sakrament małżeństwa, o umocninie i błogosławieństwo dla tych którzy planują lub przygotowywują się do sakramentu małżeństwa.

Informacje na temat Polskiego Konsulatu można znależć na Polskiej stronie internetowej. Kliknij tutaj.

Proszę ofiarować swoje modlitwy i cierpienia za pokój na świecie. Bowiem w kilku miejscach na naszej planecie. Prośmy także o pokój w naszych sercach i sumieniach.

Można złożyć ofarę na kwiaty do Kościoła.

Dom Polski – Polish American Center. 2611 Mission Road, San Antonio, TX 78214. 210- 922-6277. Z
Polski Dom zachęca do wypożyczenia Sali na przyjęcia rodzinne, uroczystości lub z okazji innych uroczystości. Sala pomiećsi 250 osób. Link do wynajmu - Kliknij tutaj.
Po dalsze informacje proszę dzwonić pod numer: 210-922-6277 lub centerpolish@yahoo.com .

Módlmy się szczególnie za nas żyjących w USA, pokój, blogoslawieństwo w pracy, rodzinie, dzieci i młodzieży oraz za Polskę aby zapanowala zgoda, pokój, troskę o dobro dla naszej ojczyzny a nie własne interesy.

Pamiętaj, aby modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Obowiązek budzenia powołań ciąży na całej społeczności chrześcijańskiej, która winna go spełniać przede wszystkim przez życie w pełni chrześcijańskie. Najwięcej przysługi oddają w tym rodziny, które jeśli są ożywione duchem wiary, miłości i pobożności, stają się jakby pierwszym seminarium; podobnie też i parafie, w których bujnym życiu religijnym uczestniczą młodzi ludzie. Nauczyciele i wszyscy ci, którzy w jakikolwiek sposób zajmują się wychowaniem młodych ludzi, niech starają się tak urabiać powierzonych sobie młodych ludzi, aby mogli sobie uświadomić powołanie oraz chętnie za nim podążyć. Wszyscy kapłani i siostry zakonne niech okazują jak największą gorliwość apostolską w budzeniu powołań. Wiele razy słyszałem, że jest wiele osób, które byłyby zainteresowane wspomagać seriminaria. My Salwatorianie mamy własne seminarium w Polsce koło Wrocławia. Byłoby wspaniale gdyby wielu z Was było zainteresowanych życiem, pracą i wspieraniem seminarium duchowym lub materialnym. Mamy dosyć dużo seminarzystów a koszt utrzymania i wykształcenia jest dosyć kosztowny. Jeśli byłbyś zainteresowany to otwórz na stronie Polskiej Misji Katolickiej infromacje: Seminarium. Po znalezieniu informacji możesz się skontaktować i zaoferować pomoc jednorazową, roczną, miesięczną. Pieniądze wysłane idą na utrzymanie seminarium i wykształcenie. Wielu Salwatorianów pracuje w USA z Polakami i wielu kontynentach a jak wiemy wszyscy zostali wysłani do pracy na Niwie Pańskiej przez seminarium. I Ty możesz się przyczynić do wielkiego dzieła powołań kapłańskich i zakonnych.

Witam wszystkich gości w Naszej Plskiej Misji Katolickiej.

Wszystkim ktorzy obchodzą swoje imieniny lub urodziny skaladam serdeczne życzenia: błogoslawieństwa od Boga samego i otwartości ludzkich serc.

Rozpoczęliśmy w Polsce jak i na całym świecie gdzie mieszkają Polacy uroczystości 1050 rcznicy Chrztu Polski. Jest to czas kiedy zostatliśmy oficjalnie nazwani Polakami i narodem Polskim. Niech to będzie czas modliwy i zastanowienia się jakim jestem Polakiem i co czyni mnie Polakiem.

 Proszę w swoich modlitwach pamiętać o chorych: Zofii i Dominiku Salamon, Stanisławie i Wandzie Serafin, Krystynie i Tomaszu Włodarczyk,  i chorych w naszej Misji Katolickiej.

Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

Przed rozpoczęciem Mszy św. w każdą niedzielę jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo proszę, aby przychodzić wcześniej i uczestniczyć w tej modlitwie.

Proszę bardzo aby do Kościoła się odpowiednio ubierać. Jest to nasze osobiste spotkanie z Bogiem i nasze spotkanie ze wspólnotą naszej polskiej Misji Katolickiej. Proszę bardzo aby nie rozmawiać i nie zalatwiać prywatnych interesów w Kościele. Jeśli jest taka potrzeba to będzie można spotykać się po Mszy świętej

Proszę bardzo, aby powstrzymać się od prac w niedziele. Jak słyszę wielu dalej pracuje w niedzielę i przez to przekracza przykazania Boże i zarazem daje zły przykład dla swoich dzieci, młodzieży i otoczenia.

Proszę pamiętać o odpowiedzialności za drugiego człowieka zwłaszcza za kogoś kto potrzebuje sakramentów świętych czy innej posługi. Wtedy zapraszasz Jezusa Chrystusa do osoby potrzebującej pojednania i pogłębienia wiary. Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

Znasz wielu ludzi, którzy mieszkają obok ciebie lub wiesz, że potrzebują twojej pomocy materialnej lub duchowej pamiętaj, aby im pomóc. Pomagając innym pomagasz samemu sobie, ponieważ jeszcze potrafisz dostrzec brata lub siostrę, którzy potrzebują ciebie i dają ci szanse zrobić coś dobrego i zasłużyć sobie na łaskę u Boga. To, co posiadasz nie należy do ciebie, ale tylko Bóg daje ci szansę zbierania zasług tutaj na ziemi. Skorzystaj z tej okazji. Może ty kiedyś będziesz potrzebował pomocy i serca. Może i ty w swoim życiu będziesz kiedyś potrzebował czyjejś pomocy.

 Zachęcam do odwiedzania naszej polskiej strony internetowej pod adresem: www.pmk-sa.com albo Our Lady of Sorrows: www.ourladyofsorrows-sa.org . E-mail do Ks. Mariana Piekarczyka jest następujący: mpiekarczyk@satx.rr.com lub do Pana Edwarda Langi jest: edlanga@att.net . Pod tymi adresami możesz sie skontaktować jeśli masz jakies pytania lub szukasz informacji.

Jeśli znalazłeś Polską Misję Katolicką na Internecie to proszę tę informacje przekazywać dla innych Polaków, aby i inni mogli czytać, pogłębiać swoją wiedze o Kościele, Polakach, nie gubić naszego pięknego języka i czuć się Polakiem.

Pragnę wszystkich Was poinformować, że mój telefon domowy zostal zmieniony na numer: 210-730-1234.