XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Drodzy Siostry i Bracia, w Nowym Testamencie Bóg przemawia do nas przez swojego Syna czyli Słowo odwieczne oświecające wszystkich ludzi. Jezus Chrystus posłany przez Ojca głosi slowo Boże i dopełnia dzieła zbawienia ktore Ojciec powierzył Mu do wykonania. Trzeba powiedzieć, że w sposob szczególny dokonuje tego poprzez sprawowanie ofiary Ciala i Krwi swojej. Sam bowiem do nas przemawia gdy jest czytane Pismo święte a uobecniając następnie Ofiarę krzyża poucza nas najwymowniej swoim przykładem. Na pewno pragniemy aby dotarła do nas ta potężna mowa Syna Bożego. Musimy przeto usunąć wszsytkie przeszkody i otworzyć szeroko swoje serca na działanie łaski.

Mojżesz trzymając ręce podniesione ku Bogu uczy nas wytwałej i ufnej modlitwy. Pilnie słuchając słowa Bożego i stosując je w życiu osiągamy pełnię chrześcijańskiej doskonałości. Gdy z czystego serca płynie do Boga czysta modlitwa przepojona żywą wiarą zawsze można łiczyć na jej wysłuchanie.  Msza św. będzie odprawiona za zmarłych śp.: Teresę , Edwarda Ogórek i Bolesłąwa
      

   W swoich modlitwach proszę pamiętać aby modlić się za Biskupa Jana Yanty, Ks.Kazimierza Oleksego,  Zofii Salamon, Stanisławy Ziobro,Rozalii Zięba, Stanisława Serafin, Ninie Chabińskiej, Zdzislawa Slawy, Józefa Króżela i innych z Polskiej MisjiKatolickiej.

 

Obraz Bożego Miłosierdzia odwiedza polskie Rodziny. Proszę zgłosić, kto chce zabrać obraz do swojej Rodziny i kiedy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla nas Polaków. Możemy spędzić wspólnie czas z Jezusem, który obiecał przez Sr. Faustynie, że swoich czcicieli obdarzy swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami. Proszę podejść bardzo poważnie do tego pięknego nabożeństwa Bożego miłosierdzia.

Mamy miesiąc pażdziernik, miesiąc który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Mariii Pannie Różancowej. Dlatego zachęcam do odmawiania różańca i wypraszać łaski dla Polski, polaków i pogłębienia wiary w Boga.

   Dnia 20 października 2019 roku Msza św. b edzie odprawiona za zmarłą Teresę i Edwarda Ogórek oraz Bolesława Uszackiego.

  

   Dnia 27 października 2019 roku Msza św. będzie odprawiona za zmarłych Reginę i Tadeusza Koterbę.

Dnia 13 pażdziernika 2019 roku parafia Our Lady of Sorrows do ktorej przynależymy, urządzała coroczny festiwal. Dlatego pragńę bardzo serdecznie podziękować za stoisko z kiełbasą i pierogami przez Martę i Andrzeja Giżyńskich. Bardzo dziękuję wszystkim za uczestnictwo.

   Co roku od 1 listopada 2019 roku aż do ostatniej niedzieli listopada będę ofiarował Msze święte za dusze polecone w wypominkach. Kartki na wypominki można znaleźć w tyle Kościoła. Przez modlitwę i ofiarowanie Mszy świetej możesz pomóc zmarłym rodzicom, krewnym, dobrodziejom aby Bog w swoim miłosierdziu przebaczył im ludzkie nioedoskonałości. Pamiętaj o nich. Msza święta 1 listopada będzie ofiarowana o godzinie 19:00.

Dnia 2 listopada 2019 roku przypada Dzień zaduszny czyli dzień modlitw za zmarłych oraz pierwsz sobota miesąca. Msza świeta będzie ofiarowana o godzinie 19:00.  

Polski Dom zachęca do wypożyczenia Sali na przyjęcia rodzinne, uroczystości lub z okazji innych uroczystości. Sala pomiećsi 250 osób. Link do wynajmu.

Można złożyć ofarę na kwiaty do Kościoła.

Zachęcam do modlitw za tych którzy wstąpili w sakrament małżeństwa, o umocninie i błogosławieństwo dla tych którzy planują lub przygotowywują się do sakramentu małżeństwa.

Informacje na temat Polskiego Konsulatu można znależć na Polskiej stronie internetowej. Kliknij tutaj.

Proszę ofiarować swoje modlitwy i cierpienia za pokój na świecie. Bowiem w kilku miejscach na naszej planecie. Prośmy także o pokój w naszych sercach i sumieniach.

Dom Polski – Polish American Center. 2611 Mission Road, San Antonio, TX 78214. 210- 922-6277. Z
Polski Dom zachęca do wypożyczenia Sali na przyjęcia rodzinne, uroczystości lub z okazji innych uroczystości. Sala pomiećsi 250 osób. Link do wynajmu - Kliknij tutaj.
Po dalsze informacje proszę dzwonić pod numer: 210-922-6277 lub centerpolish@yahoo.com .

Módlmy się szczególnie za nas żyjących w USA, pokój, blogoslawieństwo w pracy, rodzinie, dzieci i młodzieży oraz za Polskę aby zapanowala zgoda, pokój, troskę o dobro dla naszej ojczyzny a nie własne interesy.

Pamiętaj, aby modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Obowiązek budzenia powołań ciąży na całej społeczności chrześcijańskiej, która winna go spełniać przede wszystkim przez życie w pełni chrześcijańskie. Najwięcej przysługi oddają w tym rodziny, które jeśli są ożywione duchem wiary, miłości i pobożności, stają się jakby pierwszym seminarium; podobnie też i parafie, w których bujnym życiu religijnym uczestniczą młodzi ludzie. Nauczyciele i wszyscy ci, którzy w jakikolwiek sposób zajmują się wychowaniem młodych ludzi, niech starają się tak urabiać powierzonych sobie młodych ludzi, aby mogli sobie uświadomić powołanie oraz chętnie za nim podążyć. Wszyscy kapłani i siostry zakonne niech okazują jak największą gorliwość apostolską w budzeniu powołań. Wiele razy słyszałem, że jest wiele osób, które byłyby zainteresowane wspomagać seriminaria. My Salwatorianie mamy własne seminarium w Polsce koło Wrocławia. Byłoby wspaniale gdyby wielu z Was było zainteresowanych życiem, pracą i wspieraniem seminarium duchowym lub materialnym. Mamy dosyć dużo seminarzystów a koszt utrzymania i wykształcenia jest dosyć kosztowny. Jeśli byłbyś zainteresowany to otwórz na stronie Polskiej Misji Katolickiej infromacje: Seminarium. Po znalezieniu informacji możesz się skontaktować i zaoferować pomoc jednorazową, roczną, miesięczną. Pieniądze wysłane idą na utrzymanie seminarium i wykształcenie. Wielu Salwatorianów pracuje w USA z Polakami i wielu kontynentach a jak wiemy wszyscy zostali wysłani do pracy na Niwie Pańskiej przez seminarium. I Ty możesz się przyczynić do wielkiego dzieła powołań kapłańskich i zakonnych.

Witam wszystkich gości w Naszej Plskiej Misji Katolickiej.

Wszystkim ktorzy obchodzą swoje imieniny lub urodziny skaladam serdeczne życzenia: błogoslawieństwa od Boga samego i otwartości ludzkich serc.

Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

Przed rozpoczęciem Mszy św. w każdą niedzielę jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo proszę, aby przychodzić wcześniej i uczestniczyć w tej modlitwie.

Proszę bardzo aby do Kościoła się odpowiednio ubierać. Jest to nasze osobiste spotkanie z Bogiem i nasze spotkanie ze wspólnotą naszej polskiej Misji Katolickiej. Proszę bardzo aby nie rozmawiać i nie zalatwiać prywatnych interesów w Kościele. Jeśli jest taka potrzeba to będzie można spotykać się po Mszy świętej

Proszę bardzo, aby powstrzymać się od prac w niedziele. Jak słyszę wielu dalej pracuje w niedzielę i przez to przekracza przykazania Boże i zarazem daje zły przykład dla swoich dzieci, młodzieży i otoczenia.

Proszę pamiętać o odpowiedzialności za drugiego człowieka zwłaszcza za kogoś kto potrzebuje sakramentów świętych czy innej posługi. Wtedy zapraszasz Jezusa Chrystusa do osoby potrzebującej pojednania i pogłębienia wiary. Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę, aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

Znasz wielu ludzi, którzy mieszkają obok ciebie lub wiesz, że potrzebują twojej pomocy materialnej lub duchowej pamiętaj, aby im pomóc. Pomagając innym pomagasz samemu sobie, ponieważ jeszcze potrafisz dostrzec brata lub siostrę, którzy potrzebują ciebie i dają ci szanse zrobić coś dobrego i zasłużyć sobie na łaskę u Boga. To, co posiadasz nie należy do ciebie, ale tylko Bóg daje ci szansę zbierania zasług tutaj na ziemi. Skorzystaj z tej okazji. Może ty kiedyś będziesz potrzebował pomocy i serca. Może i ty w swoim życiu będziesz kiedyś potrzebował czyjejś pomocy.

 Zachęcam do odwiedzania naszej polskiej strony internetowej pod adresem: www.pmk-sa.com albo Our Lady of Sorrows: www.ourladyofsorrows-sa.org . E-mail do Ks. Mariana Piekarczyka jest następujący: mpiekarczyk@satx.rr.com lub do Pana Edwarda Langi jest: edlanga@att.net . Pod tymi adresami możesz sie skontaktować jeśli masz jakies pytania lub szukasz informacji.

Jeśli znalazłeś Polską Misję Katolicką na Internecie to proszę tę informacje przekazywać dla innych Polaków, aby i inni mogli czytać, pogłębiać swoją wiedze o Kościele, Polakach, nie gubić naszego pięknego języka i czuć się Polakiem.

Pragnę wszystkich Was poinformować, że mój telefon domowy zostal zmieniony na numer: 210-730-1234.