Książka ma charakter autobiograficzno-polityczny z silnymi akcentami religijnymi.
 

Książka ta, napisana po angielsku, opisuje interesujący i pełny napięć wyjazd naukowca z Warszawy do USA w latach 80-tych na zaproszenie tamtejszego uniwesytetu. Zaproszony do rozmów przez wywiad amerykański, dostarczył kluczowych informacji politycznych o słabościach Bloku Sowieckiego i stanie opozycji anty-komunistycznej. Opisane są gry szpiegów sowieckich, prowokacje oraz często sprzeczne działania agentów i naukowców.  Przedstawione są przeżycia rodziny, która została zakładnikiem sowietów w Warszawie.
Po wyjeździe naukowca do USA, paszporty zostały im niespodziewanie unieważnione.  Opisany jest  szczegółowo przebieg  współpracy z wywiadem amerykańskim oraz ciekawy sposób przekazywania ważnych strategicznych informacji, które przyczyniły się w istotny sposób do wygrania Zimnej Wojny i odzyskania suwerenności przez Polaków i inne narody. Proszę zauważyć, że Polska ‘socjalistyczna’ w wyniku Drugiej Wojny Światowej nie była wolnym krajem: był to trudny okres okupacji Sowieckiej.

Książka promuje polską historię, kulturę i naukę.  Przedstawione są różne wątki historyczne interesujace dla wywiadu USA, podane aby zaintesować Zachod przyjeciem Polski do NATO:  walka z komunizmem, kilkukrotna obrona Europy Zachodniej przez Polskę przed inwazjami ze wschodu, wielki udział Polaków w wygraniu II Wojny Światowej, zasadnicze znaczenie Kościoła Katolickiego i wiary Polaków do przetrwania polskości w
czasie zaborów i komunizmu. Opisany jest również wkład wybitnych Polaków, między innymi Kopernika i Chopina dla nauki i kultury świata.

Książka kończy się analizą obecnej sytuacji politycznej w Polsce i na Zachodzie. Opisana jest współczesna historia Polski, między innymi tajemnice przywództwa ruchów opozycji anty-komunistycznych, szczególnie Solidarności z Lechem Wałesą na czele i jego ‘charyzmą’.  Wyjaśnione są motywy wywołania katastrofy smoleńskiej ze wskazaniem winnych. Przedstawione są tajniki konspiracji komunistycznej na Zachodzie po wygraniu Zimnej Wojny wraz z faktami postępującej rewolucji komunistycznej w USA.
Jest o czym poczytać i warto spopularyzować tą książkę na Zachodzie, napisaną na podstawie faktów i przeżyć autora.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Pojedyńcze książki po pełnej cenie są rozprowadzane przez wydawcę Liberty Hill:

https://www.libertyhillpublishing.com/bookstore/bookdetail.php PB_ISBN=9781545655665&HC_ISBN=9781545667026

OkładkaMiękka   $18.99
Książka w twardej okładce wygląda bardzo ładnie i warto ją kupić na prezent - $28.99

Na Barnes & Noble można czasem dostać %15 zniżki za jedną książkę.

https://www.barnesandnoble.com/w/slaying-the-soviet-beast-zbigniew-wojcik/1131448703?ean=9781545655665

Książka jest także dostępna na AMAZON i wielu innych portalach internetowych.

Książka jest dostępna także u sprzedawców internetowych w Australii i w Nowergii.

Zakup książki do rozprowadzenia przez kluby jest korzystniejszy, Jak mysślę, kupując książki bezposrednio od wydawnictwa. Ja jako autor mam 30% zniżki, jeśli kupuję minimum 10 kopii, i zniżka polepsza się ze zwiększeniem liczby, i zamawiam pisząc emaila do Jason'a Fletcher, lub dzwoniąc na numer 1-855-605-8555

Miałem w niedziele 23 czerwca, 2019 krotkie wystapienie w polskim kościele w San Antonio o swojej książce. Zostal niespodziewanie poproszony o powiedzenie kilku zdan o publikacji. Poszło bardzo dobrze, ludzie prosili autora o ksiażki i o informacje, jak książką kupic. Zbyszek powiedział, między innymi, że napisał o zasadniczej roli Kościoła i wiary ludzi w przetrwaniu komunizmu i wczesniejszych zaborow.  Tak samo napisal, ze jego wiara dala mu możliwościach przeciwstawienia się Sowietom i przetrwania rozłąki z rodziną. Że książka zawiera wiele elementów religijnych. Zbyszek napisał, jak wiara pozwolila mu sformułować obalenie całego Bloku Sovieckiego bez rozlewu krwi (oferujac przebaczenie).
Basia, jego żona, powiedziała, że wypadłem bardzo dobrze przed mikrofonem". - powiedział Autor.